یکی از مواردی که در سال های گذشته بسیار مورد توجه بوده است به کار بردن سنگ ساختمانی در پروژه ها می باشد. سنگ ساختمانی را می توان از دو دسته سنگ ایرانی و سنگ خارجی برگزید. این امر وابسته به سلیقه و طرح مورد نظر شما خواهد بود. در ادامه چند نمونه از سنگ ساختمانی ایرانی را معرفی میکنیم.
ایران یکی از  بهترین تولیدکنندگان سنگ ساختمانی در جهان محسوب می شود. ایران دارای معادن سنگ زیادی می باشد که در نقاط متفاوت کشور قرار گرفته اند و درحال انجام کار می باشند. سنگ های ساختمانی در جهان به چند دسته تقسیم می شوند و ایران هم از تولیدکنندگان آن می باشد که عبارتند از:
سایزهای گوناگونی برای سنگ ساختمانی ایرانی وجود دارد ولی پراهمیت ترین آن که برای صادرات سنگ ایران نیز مورد کاربرد قرار می گیرد ابعاد بزرگ سنگ ساختمانی می باشد که به سنگ اسلب مشهور است.
این سایز ، نخست از خارج از کشور وارد ایران شد که پس از گذشت زمان با پیشرفت هایی که در صنعت سنگ شکل گرفت و همچنین دستگاه های پیشرفته برش سنگ و فرآوری سنگ که مورد کاربرد قرار گرفتند، اهمیت ویژه ای پیدا کرد.
از مشهور ترین سنگ های ساختمانی که در پروژه ها مورد کاربرد قرار می گیرند می توان به موارد زیر اشاره کرد:
سنگ مرمریت گلبهار خور / سنگ مرمریت صلصالی / سنگ مرمریت گلدن بلک / سنگ مرمریت پرشین سیلک / سنگ مرمریت مارشال / سنگ مرمریت نجف آباد و…
سنگ تراورتن محلان / سنگ تراورتن حاجی آباد / سنگ تراورتن عباس آباد / سنگ تراورتن گردویی / سنگ تراورتن شکلاتی یزد و…
از سنگ ساختمانی ایرانی در موارد بسیاری در پروژه ها استفاده می گردد که از انواع گوناگون آن را می توان در بخش هایی که مناسب هستند به کار برد. در زیر چند مورد از این موارد گفته شده است:
  • سنگ ساختمانی برای سنگ لابی
  • سنگ ساختمانی برای سنگ کابینت
  • سنگ ساختمانی برای سنگ نما
  • سنگ ساختمانی برای سنگ کف
شما می توانید برای خرید سنگ ساختمانی ایرانی ارزان و کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.